Maksātnespējas administrācija

ir tieslietu ministra pārraudzībā esoša valsts iestāde  

11:25:51

Seko mums

 @maksatnespeja

Mūsu kontakti

Mārstaļu iela 19, 
Rīga, LV-1050

Karte

Tālrunis: (+371) 6 7099100
Fakss: (+371) 6 7099118
e-pasts: mna@mna.gov.lv
Sākums Aktualitātes

Aktualitātes

11.07.2013
Maksātnespējīgo uzņēmumu darbinieku prasījumu segšanai 2013.gada 1.pusgadā iztērēti 401 900 lati

2013.gada 1.pusgadā Maksātnespējas administrācija segusi maksātnespējīgo uzņēmumu darbinieku prasījumus 401 900 latu apmērā, informē Maksātnespējas administrācijas direktora vietniece Digna Brence.

2013.gada pirmajos sešos mēnešos Maksātnespējas administrācija no darbinieku prasījumu garantiju fonda ir izmaksājusi naudas līdzekļus Ls 401 900 apmērā 73 maksātnespējīgo uzņēmumu 653 darbinieku prasījumu apmierināšanai. Vidēji izmaksātā summa vienam darbiniekam 2013.gada 1.pusgadā bija Ls 615.

Lasīt vairāk
20.06.2013
Par Maksātnespējas administrācijas 2012.gada publisko pārskatu

Informējam, ka Maksātnespējas administrācijas tīmekļa vietnē www.mna.gov.lv ir pieejams valsts aģentūras "Maksātnespējas administrācija" 2012.gada publiskais pārskats.

 

Lasīt vairāk
29.05.2013
Izglītojošs bezmaksas seminārs Madonā

Maksātnespējas administrācija noslēdz pavasara izglītojošo semināru ciklu par fiziskās personas maksātnespējas procesu un darbinieku aizsardzību to darba devēja maksātnespējas gadījumā

Ar semināru 30.maijā Madonā tiek noslēgts pavasara semināru cikls, kuru mērķis bija informēt iedzīvotājus un citus interesentus par fiziskās personas maksātnespējas procesu un darbinieku aizsardzību to darba devēja maksātnespējas gadījumā.

Lasīt vairāk
22.05.2013
Maksātnespējas administrācijas Maksātnespējas likuma piemērošanas prakses apkopojums, izskatot sūdzības par administratoru rīcību

Maksātnespējas administrācija ir izdevusi Maksātnespējas administrācijas Maksātnespējas likuma piemērošanas prakses apkopojumu, izskatot sūdzības par administratoru rīcību, sākot no 2008.gada līdz 2012.gada 1.decembrim. Apkopojumā apkopotas Maksātnespējas administrācijas lēmumos būtiskākās paustās atziņas un izdarītie secinājumi gan par lēmumiem, kas pieņemti saskaņā ar spēkā esošo Maksātnespējas likumu, gan par lēmumiem, kas pieņemti saskaņā ar Maksātnespējas likumu, kas bija spēkā līdz 2010.gada 31.oktobrim.

Apkopojumā ir apkopota Maksātnespējas administrācijas Maksātnespējas likumu piemērošanas prakse lēmumos, kas ir spēkā esoši, proti, kuri nav tikuši pārsūdzēti tiesā vai to pārsūdzēšanas gadījumā tiesa sūdzību par lēmumu noraidījusi.

Lasīt vairāk
21.05.2013
Izglītojoši bezmaksas semināri Valmierā un Mazsalacā

Maksātnespējas administrācija sadarbībā ar ieinteresētajām pašvaldībām turpina izglītojošo semināru ciklu par fiziskās personas maksātnespējas procesu un darbinieku aizsardzību to darba devēja maksātnespējas gadījumā.

22.maijā Valmierā un 23.maijā Mazsalacā sadarbībā ar attiecīgo pašvaldību tiek organizēts seminārs, kura mērķis ir informēt iedzīvotājus un citus interesentus par fiziskās personas maksātnespējas procesu un darbinieku aizsardzību to darba devēja maksātnespējas gadījumā.

Lasīt vairāk
17.05.2013
Par Uzņēmumu reģistra sniegtajiem elektroniskajiem pakalpojumiem

Pagājušā gada nogalē Uzņēmumu reģistrs ieviesa 2 elektroniskos pakalpojumus, kas pieejami portālā www.latvija.lv. E-pakalpojumā „Reģistrācija Uzņēmumu reģistra vestajos reģistros” tiek piedāvāta iespēja veidot pieteikumu dažādu ierakstu izdarīšanai reģistros, tajā skaitā arī maksātnespējas reģistrā (pieteikums par kreditoru sapulci, pieteikums par izsoli, pieteikums par pārrobežu maksātnespējas procesu).  Lai parakstītu pieteikumu portālā www.latvija.lv ir jāizmanto drošs e-paraksts viedkartē (eme) vai elektroniskajā identifikācijas kartē (eID).

E-pakalpojumā „Izziņu pieprasīšana no Uzņēmumu reģistra vestajiem reģistriem” tiek piedāvāta iespēja pieprasīt un saņemt dažādas izziņas no Uzņēmumu reģistra vestajiem reģistriem. Pakalpojums paredzēts tikai maksas izziņu saņemšanai. Šī e-pakalpojuma lietošanai e-paraksts nav nepieciešams.

Vairāk informācijas par Uzņēmumu reģistra e-pakalpojumiem vietnē http://www.ur.gov.lv/?a=1181&v=lv un pa tālruņiem 67031818, 67031719.

 

Lasīt vairāk
13.05.2013
Maksātnespējas administrācija sadarbībā ar ieinteresētajām pašvaldībām turpina izglītojošo semināru ciklu par fiziskās personas maksātnespējas procesu un darbinieku aizsardzību to darba devēja maksātnespējas gadījumā

15.maijā Valkā un 16.maijā Alūksnē, sadarbībā ar attiecīgo pašvaldību tiek organizēts seminārs, kura mērķis ir informēt iedzīvotājus un citus interesentus par fiziskās personas maksātnespējas procesu un darbinieku aizsardzību to darba devēja maksātnespējas gadījumā.

Lasīt vairāk
02.05.2013
Tikšanās ar Kazahstānas Finanšu ministrijas pārstāvjiem

2013.gada 24.aprīlī Maksātnespējas administrācijā pieredzes apmaiņas vizītes ietvaros viesojās Kazahstānas Finanšu ministrijas pārstāvji. Tikšanās laikā, piedaloties Tieslietu ministrijas un Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra pārstāvjiem, tika apspriesti aktuālie maksātnespējas procesa jautājumi, tai skaitā Latvijas pieredze maksātnespējas procesa uzraudzības nodrošināšanā, darbinieku aizsardzība darba devēja maksātnespējas gadījumā, kā arī citi ar maksātnespējas procesa norisi saistītie jautājumi. Kazahstānas Finanšu ministrijas pārstāvji atzinīgi novērtē Latvijas sasniegumus maksātnespējas procesa regulējuma izstrādes un pilnveides jomā.

Lasīt vairāk
02.05.2013
Informācijai

Maksātnespējas administrācija sadarbībā ar Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomi un biedrību „Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācija” ir izstrādājusi priekšlikumus par iespējām nodrošināt elektronisko izsoļu ieviešanu vispārējā piedziņas procesā un maksātnespējas procesā. Sagatavotajā ziņojumā ir apkopota informācija par šī brīža izsoles procedūras (klātienē) regulējumu, konstatētajiem problēmjautājumiem, starptautisko pieredzi elektronisko izsoļu organizēšanā. Ņemot vērā apkopoto informāciju, izstrādāti priekšlikumi par iespējām nodrošināt elektronisko izsoļu procedūru Latvijā. Izstrādātais ziņojums iesniegts izvērtēšanai Tieslietu ministrijai.

Lasīt vairāk
22.04.2013
Izglītojoši bezmaksas semināri Jelgavā, Rēzeknē un Preiļos

Maksātnespējas administrācija sadarbībā ar ieinteresētajām pašvaldībām turpina izglītojošo semināru ciklu par fiziskās personas maksātnespējas procesu un darbinieku aizsardzību to darba devēja maksātnespējas gadījumā

23.aprīlī Jelgavā, 24.aprīlī Rēzeknē un 25.aprīlī Preiļos, sadarbībā ar attiecīgo pašvaldību tiek organizēts seminārs, kura mērķis ir informēt iedzīvotājus un citus interesentus par fiziskās personas maksātnespējas procesu un darbinieku aizsardzību to darba devēja maksātnespējas gadījumā.

Lasīt vairāk

Aptauja

Kā vērtējat pārmaiņas maksātnespējas jomā 2017.gadā?

Noderīgi