Maksātnespējas administrācija

ir tieslietu ministra pārraudzībā esoša valsts iestāde  

11:40:50

Seko mums

 @maksatnespeja

Mūsu kontakti

Mārstaļu iela 19, 
Rīga, LV-1050

Karte

Tālrunis: (+371) 6 7099100
Fakss: (+371) 6 7099118
e-pasts: mna@mna.gov.lv
Sākums Publikācijas un statistika

Publikācijas un statistika

Sadaļā Statistika ir iespējams aplūkot ikmēneša statistiskos datus par tiesām ieteiktajiem maksātnespējas procesa administratora kandidātiem, pieteikušos administratoru kandidātu skaitu Latvijas tiesu apgabalu darbības teritorijās, kā arī sertificēto maksātnespējas procesa administratoru atcelšanas un atkāpšanās un Iesniegto pieteikumu par maksātnespējas lietas ierosināšanu sadalījumu pēc to iesniedzēja.

 

Atgādinām, ka Maksātnespējas reģistrā ir publiski pieejami visi Maksātnespējas reģistra ieraksti.

 

Maksātnespējas reģistra sadaļā „Administratori” ir pieejama informācija par maksātnespējas reģistrā ierakstītajiem administratoriem: vārds uzvārds, prakses vietas adrese, sertifikāta numurs, tā izdošanas datums un derīguma termiņš.

Lai meklētu maksātnespējas reģistra informāciju par konkrētu subjektu (komersantu, uzņēmumu, biedrību, fizisku personu u.c.), izmantojiet sadaļu „Procesi”. Izvēlnē „Uzņēmumu reģistra izziņa” var apskatīt visus par konkrēto subjektu veiktos ierakstus maksātnespējas reģistrā.

Sadaļā „Žurnāls” ar kalendāra palīdzību var apskatīt noteiktā datumā izdarītos ierakstus. Turpat izvēlnē „Izziņa” pie konkrēta subjekta var apskatīt visus ierakstus maksātnespējas reģistrā par šo subjektu. „Žurnāla” apakšsadaļā „Mēneša žurnāls” var apskatīt šī mēneša žurnālu.

Saskaņā ar likuma „Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru” 9.panta 4.daļu, skatoties maksātnespējas procesa „Izziņu”, ir pieejami arī skenētie dokumenti: kreditoru sapulces darba kārtība un administratora paziņojums par kreditoru sapulci. Minēto ierakstu un dokumentu apskate Uzņēmumu reģistra tīmekļa vietnē ir bezmaksas.

 

 

Sadaļā Publiskie pārskati ir iespējams aplūkot valsts aģentūras "Maksātnespējas administrācija" 2002., 2003., 2004., 2005., 2006., 2007., 2008., 2009., 2010., 2011.  un 2012.gada publiskos pārskatus un Maksātnespējas administrācijas 2013., 2014. un 2015.gada publisko pārskatu.

 

Aicinām interesentus aplūkot Maksātnespējas administrācijas izdoto informatīvo bukletu:„Maksātnespējīgā darba devēja darbinieku prasījumu apmierināšanas kārtība no darbinieku prasījumu garantiju fonda” un "Fiziskās persons maksātnespējas process"

 

 

Fiziskās personas maksātnespējas process – Maksātnespējas likumā paredzēts tiesisku pasākumu kopums, kas fiziskajai personai likumā noteiktā kārtībā dod iespēju atbrīvoties no pārlieku smaga parādsaistību jūga, finansiāli atlabt un uzsākt jaunu ekonomiski aktīvu dzīvi. Šajā bukletā ir aprakstīts fiziskās personas maksātnespējas process, fiziskās personas maksātnespējas procesa uzsākšanas nosacījumi, fiziskās personas maksātnespējas procesa plāns un parādsaistību izpildes kārtība fiziskās personas maksātnespējas procesā.

 

Lai palielinātu darbinieku izpratni par prasījumu apmierināšanas kārtību no darbinieku prasījumu garantiju fonda gadījumā, ja viņu darba devējs kļuvis maksātnespējīgs, informatīvajā bukletā secīgu soļu veidā aprakstīta maksātnespējīgā uzņēmuma darbinieku prasījumu apmierināšanas kārtība no darbinieku prasījumu garantiju fonda, kā arī sniegta informācija par to, kur maksātnespējīga uzņēmuma darbinieks var vērsties jautājumu vai neskaidrību gadījumā.

 

      Aptauja

      Kā vērtējat pārmaiņas maksātnespējas jomā 2017.gadā?

      Noderīgi